قبل از خبر
زمان انتشار : 1403/03/20 13:24 | کد خبر : 1574
دو راه برای حضور سرخ پوشان در رقابت های قاره ای...

تراکتور پای سوم فینال حذفی؛ مقصد، آسیا!

تراکتور برای آسیایی شدن باید منتظر اتفاقات جام حذفی باشد.

تراکتور,سپاهان,مس رفسنجان, لیگ نخبگان ,

به گزارش "ورزش آذربایجان" لیگ بیست‌وسوم با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید و استقلال و سپاهان به ترتیب نائب قهرمان و سوم شدند. پرسپولیس و استقلال به صورت مستقیم به رقابت‌های لیگ نخبگان راه پیدا کردند و سپاهان به عنوان تیم سوم سهمیه لیگ قهرمانان (سطح دو رقابت‌ها) را کسب کرد.

قرار است سهمیه پلی آف لیگ نخبگان به فاتح جام حذفی اختصاص داده شود. در حال حاضر سپاهان، گل‌گهر و آلومینیوم اراک شانس رسیدن به پلی‌آف لیگ نخبگان را از طریق قهرمانی در جام حذفی دارند اما مس رفسنجان با توجه به دارا نبودن مجوز حرفه‌ای این شانس را ندارد؛ معادله‌ای که شانس بزرگی به تراکتور برای آسیایی شدن می‌دهد.

تراکتور در حالی فصل را با ۵۴ امتیاز در رتبه چهارم به پایان رساند که همچنان شانس آسیایی شدن برای این تیم در دسترس است و برای احقاق این امر باید منتظر اتفاقات جام حذفی باشد. فینالیست‌های جام حذفی تا پایان خرداد ماه میان برنده دو دیدار سپاهان - گل‌گهر و مس رفسنجان - آلومینیوم اراک مشخص خواهند شد.

۱. قهرمانی سپاهان در جام حذفی

قهرمانی سپاهان در جام حذفی فوتبال طلایی‌پوشان را به سهمیه پلی‌آف لیگ نخبگان می‌رساند. کسب این سهمیه توسط سپاهان منجر خواهد شد به آزاد شدن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا (سطح دوم رقابت‌های باشگاهی آسیا) که به همین دلیل این سهمیه به تیم چهارم لیگ برتر یعنی تراکتور خواهد رسید.

۲. فینالیست شدن سپاهان و مس رفسنجان در جام حذفی

در صورت حضور مس رفسنجان و سپاهان به طور همزمان در فینال، راهیابی تراکتور به سطح دوم رقابت‌های آسیایی بدون در نظر گرفتن نتیجه فینال مسجل می‌شود. قهرمانی سپاهان مساوی با حضور آن‌ها در پلی‌آف برای راهیابی به لیگ نخبگان خواهد بود و سهمیه سطح دوم به تیم چهارم لیگ یعنی تراکتور می‌رسد.

مسی‌ها به دلیل عدم اخذ مجوز حرفه‌ای از حضور در رقابت‌های آسیایی محروم هستند و قهرمانی آن‌ها، باز هم احتمالا تراکتور را به عنوان تیم چهارم لیگ‌برتر به سطح دوم باشگاهی آسیا می‌رساند. البته این اتفاق نیازمند تصمیم‌گیری هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است با این حال باتوجه به اعتبار بالاتر لیگ برتر، احتمالا سهمیه پلی آف لیگ نخبگان آسیای مس رفسنجان به سپاهان می‌رسد و در پی آن، سهمیه لیگ قهرمانان (سطح دوم رقابت‌ها) به تیم چهارم یعنی تراکتور اختصاص خواهد یافت.

با وجود شانس خوب تراکتور برای رسیدن به رقابت‌های آسیایی، این باشگاه به دلیل انصراف محمدرضا زنوزی از مالکیت تراکتور، وضعیت نابسامانی دارد و بر اساس اعلام نصیرزاده، مدیرعامل قرمزپوشان تمام فعالیت‌های باشگاه به حالت تعلیق درآمده است و همچنین با اعلام حبیب ستوده‌نژاد، مدیرکل ورزش‌وجوانان آذربایجان‌شرقی، درباره واگذاری تراکتور در جلسه مسئولان استانی تصمیم گیری خواهد سد.

کد خبر 1574


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید