قبل از خبر
زمان انتشار : 1403/04/16 10:45 | کد خبر : 1874

تیم ملی ترکیه امشب برای صعود به نیمه نهایی یورو 2024 باید هلند را از پیش رو بردارد؛ این دیدار سخت، تحت الشعاع محرومیت میرح دمیرال حالت سیاسی به خود گرفته است.

مریح دمیرال,تیم ملی ترکیه,تیم ملی فوتبال ترکیه,

به گزارش "ورزش آذربایجان"، تیم ملی ترکیه ساعت ۲۲:۳۰ امشب در آخرین دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴ به مصاف هلند خواهد رفت. این تیم در مرحله یک هشتم نهایی از سد اتریش گذشت و باید با هلند، یکی از مدعیان قهرمانی دیدار کند. این دیدار سخت تحت الشعاع محرومیت میرح دمیرال حالت سیاسی به خود گرفته است.

مریح دمیرال یکی از دو گل خود مقابل اتریشی‌ها در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت های اروپا را با ژست «گرگ‌ خاکستری» جشن گرفت که به ملی‌گرایان ترک مربوط است. این علامت در اتریش و فرانسه ممنوع است. وزارت امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه یورگن شولتز سفیر آلمان در آنکارا را در این خصوص احضار کرد.

پیش از این وزارت امور خارجه ترکیه واکنش اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و مقامات آلمانی به ژست مریح دمیرال، بازیکن تیم ملی ترکیه پس از پیروزی مقابل تیم اتریش را غیرقابل قبول خوانده بود و این بازیکن به خاطر این حرکت به ۲ جلسه محرومیت محکوم شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در دیدار با خبرنگاران پیش از بازگشت از آستانه قزاقستان گفت:

"آیا کسی می‌گوید آلمانی‌ها عقاب روی پیراهن خود دارند؟ آیا کسی می‌گوید فرانسوی‌ها یک خروس روی پیراهن خود دارند؟ آنجا مریح (دمیرال) با این ژست هیجان خود را نشان داد. پس از آن وزارت امور خارجه ما با آنها (آلمان) تماس گرفت و اقدامات بعدی در حال انجام است. همه چیز تا روز شنبه مشخص خواهد شد. ما باید با پیروزی زمین را در بازی بعدی ترک کنیم و به دور بعدی راه یابیم. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، من هم آنجا خواهم بود."

رئیس جمهور ترکیه برای تماشای این دیدار به آلمان سفر کرده و جالب اینجاست که در برنامه خود هیچ دیدار دموکراتیکی نگنجانده است.

کد خبر 1874


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید