قبل از خبر
زمان انتشار : 1403/04/21 10:09 | کد خبر : 1927

مهدی پیرجهان رکورددار ۴۰۰ متر با مانع ایران برای دومین بار متوالی از حضور در المپیک جا ماند.

مهدی پیرجهان,المپیک۲۰۲۴,دو و میدانی,

به گزارش "ورزش آذربایجان"، سهمیه های دو و میدانی ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس مشخص شدند. به این ترتیب فرزانه فصیحی و حسن تفتیان در دوی ۱۰۰ متر زنان و مردان تنها نماینده‌های دوومیدانی ایران در این دوره از بازی‌ها خواهند بود. در حالی که ایران شانس کسب ۶ سهمیه المپیک داشت اما آنها را به راحتی و با بی‌توجهی از دست داد.

تا چند ماه قبل از اعلام رنکینگ نهایی، ۶ دوومیدانی‌کار ایران در رنکینگ سهمیه المپیک حضور داشتند و می‌توانستند با شرکت در مسابقات مختلف امتیاز و رنکنیگ خود را ارتقاء دهند تا سهمیه خود را تثبیت کنند اما هرچه زمان گذشت جایگاه ورزشکاران ایران در رنکینگ افت کرد و در نهایت هم تنها دو سهمیه به ایران تعلق گرفت تا در پرمدال‌ترین رشته المپیک حضوری کمرنگ و ناچیز داشته باشیم.

مهدی پیرجهان در میان، فرزانه فصیحی، حمیده اسماعیل‌نژاد، حسن تفتیان، مهدی صابری و حسین رسولی ۶ ورزشکاری بودند که می‌توانستند پرچمدار دوومیدانی ایران در پاریس ۲۰۲۴ باشند و فارغ از نتیجه‌ای که کسب می‌کنند با حضورشان در المپیک به این رشته جان تازه‌ای ببخشند تا دوومیدانی ایران بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

اما این اتفاق نیفتاد تا مهدی پیرجهان برای دومین بار متوالی در اوج ورزش حرفه‌ای خود المپیک را از دست بدهد. او المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز به علت ابتلا به کرونا از دست داده بود.

مهدی پیرجهان، رکورددار تبریزی ۴۰۰ متر با مانع ایران در گفت‌وگو کوتاه با خبرنگار ما در این باره گفت:

"به دلیل مکاتبه ناقص فدراسیون مسابقات ۱۰۰ امتیازی را از دست دادیم و در مسابقاتی که ۴۰ امتیازی بودند شرکت کردیم. نتایج خوبی به دست آوردیم اما امتیازات و فرصت بزرگی را از دست دادیم."

آخرین وضعیت مصدومیت؟

فعلا تحت درمان هستم.

کد خبر 1927


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید