شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ | 46

تراکتور در راه پنجمین پیروزی پیاپی؛

به گزارش ورزش آذربایجان، تراکتور درحالی امروز (شنبه) از چارچوب هفته معوقه لیگ برتر فوتبال در تبریز به مصاف شمس‌آذر قزوین خواهد رفت که پیش از این چهار برد پیاپی کسب کرده و در صورت برتری در این مسابقه، «پاکو خمز» سرمربی اسپانیایی تی‌تی‌ها به آمار پنج پیروزی متوالی خواهد رسید و در کنار ? سرمربی پیشین این تیم رکورددار خواهد شد.

پیش از این تراکتور در دو مقطع توانسته بیشترین برد پیاپی را با پنج پیروزی پشت سر هم کسب کند. این اتفاق اولین بار در لیگ یازدهم و زمان سرمربیگری سرمربی کنونی تیم ملی در تراکتور رخ داد. شاگردان امیر قلعه‌نویی از هفته دوم تا ششم بر تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان، شاهین بوشهر، داماش گیلان، شهرداری تبریز و استقلال تهران غلبه کردند تا رکورد پنج پیروزی پیاپی را برای اولین بار در لیگ برتر برای تی‌تی‌ها به ارمغان بیاورند. نوار این بردهای پشت سر هم تی‌تی‌ها هفته هفتم و پس از باخت دو بر یک مقابل نفت تهران پاره شد.

هفت فصل بعد این اتفاق دوباره برای تراکتور رخ داد تا پرشورها پنج بازی پیاپی فقط برد از تیمشان ببینند. تیم محبوب آذربایجان که با تغییر سرمربی روند بهتری پیدا کرده بود، از هفته بیستم تا بیست‌وچهارم به ترتیب مقابل تیم‌های سپاهان، ماشین‌سازی، پدیده مشهد، استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان به برتری رسید تا ژرژ لیکنز شروعی رویایی در تراکتور داشته باشد. البته این بردها درنهایت فرجام خوشی نداشت و تیم تحت مالکیت محمدرضا زنوزی با شکست سه بر یک مقابل سپیدرود در رشت و اتفاقات متعاقب آن دچار حواشی فراوانی شد و درنهایت حتی نتوانست سهمیه آسیایی کسب کند.

حال پاکو خمز که تیمش در چهار دیدار گذشته برابر مس رفسنجان، استقلال خوزستان، هوادار و آلومینیوم اراک به پیروزی رسیده؛ در صورت تکرار این نتیجه برابر شمس‌آذر قزوین به پنجمین برد پیاپی خود خواهد رسید و با رکورد قلعه‌نویی و لیکنز برابری خواهد کرد و باید دید این سرمربی اسپانیایی خواهد توانست به این مهم دست یابد یا خیر؟

کد خبر 252


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید