شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ | 67

به گزارش ورزش آذربایجان، به نقل از ایرنا، در این جشنواره که جمعه برگزار شد مردان و زنان عشایری در رشته های مختلف از جمله سوارکاری، طناب کشی، مچ اندازی و دوومیدانی به رقابت پرداختند و انواع بازی های بومی و محلی را به نمایش گذاشتند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در این جشنواره با تبریک هفته تربیت بدنی گفت: هیات ورزش های روستایی، عشایری و بازی‌های بومی و محلی امسال در هفته تربیت بدنی برنامه های متنوعی با نام شهدای ورزشکار ترتیب داده که برگزاری این جشنواره یکی از آنهاست.
حبیب ستوده نژاد در این مراسم گفت: هدف اداره کل ورزش و جوانان استان ارتقا و پیشرفت برنامه های ورزشی در شهرها و روستاها است.
وی ادامه داد: جشنواره امسال با نظم خاصی برگزار شد و نواقص ادوار گذشته با همکاری دستگاه های مختلف برطرف شد.
رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: حفظ فرهنگ، آداب و سنن عشایر استان، هدف اصلی برگزاری جشنواره عشایر در «هارنای» کلیبر است.
شاهرخ شفیعی افزود: این جشنواره در ? بخش ورزشی و فرهنگی برگزار شد.
ادامه داد: در این جشنواره که برای نخستین بار در فصل پاییز برگزار می شود عشایر منطقه در رشته های ورزشی سوارکاری، طناب کشی، والیبال ? نفره، هفت سنگ بانوان، چوب کشی مردان، مچ اندازی، تیر و کمان سنتی، دوی صحرانوردی و تیراندازی روی اسب به رقابت پرداختند.
شفیعی افزود: در بخش فرهنگی نیز کوچ نمادین عشایر به قشلاق، کشتی پهلوانی، تجلیل از خانواده شهدا، نمایش لباس عشایر و اجرای موسیقی عاشیقی اجرا شد.
به گزارش ایرنا، جشنواره عشایر آذربایجان شرقی در سال های ???? و ???? به دلیل شیوع کرونا و اعمال محدودیت های اجتماعی برگزار نشد.
در جشنواره امسال در جریان مسابقات اسب سواری که در ? کورس آقایان و یک کورس بانوان انجام گرفت نتایج زیر بدست آمد:
کورس اول
اول بهزاد مولایی
دوم ولی اسکندری
سوم آیت آقارضایی
کورس دوم
اول هادی زرپرستد
وم داریوش یعقوبی
سوم یاسر احمدی
کورس سوم
اول جواد عبادی
دوم هدایت پور قلی
سوم بهادر شهبازی
کورس چهارم
اول حامد شاه ماری
دوم عادل اروج زاده

سوم رضا همت پور

کورس پنجم
اول جواد عبادی
دوم بابک معصومی اصل
سوم امیرحسین محمدیار
کورس ششم
مقام اول محمد رنجبر
مقام دوم سعید نجفی
مقام سوم امیر حسین محمدیان

کورس هفتم بانوان
مقام اول زهرا عالی نصب
مقام دوم ثنا نعمتی
مقام سوم کوثر شکر زاده

کد خبر 255


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید