دو شنبه ۱ آبان ۱۴۰۲ | 76

کریمیان، هافبک سابق تی‌تی‌ها مطرح کرد

به گزارش ورزش آذربایجان، مهدی کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شمس‌آذر قزوین یکی از سه تیم لیگ‌ است که فوتبال باکیفیتی ارائه می‌دهد؛ این تیم الخصوص در انتقال توپ از دفاع به حمله عملکرد بسیار خوبی دارد. پیش‌بینی می‌شد که این بازی برای تراکتور دشوار باشد و در نهایت همین اتفاق افتاد.

او ادامه داد: تراکتور بیشتر در فضای رکوردشکنی، برد در پنج بازی متوالی، قرار گرفته بود. از طرفی تعطیلی بازی‌های لیگ‌برتر به ضرر این تیم شد؛ اما علت اصلی باخت تراکتور برابر شمس‌آذر، دست کم گرفتن حریف بود.

هافبک سابق تراکتور گفت: من طرفدار سبک فوتبالی پاکو خمس هستم؛ اما تراکتور در بازی‌سازی از عقب مشکلات زیادی دارد که این موضوع با اشتباهات صفا هادی در آن نقطه از زمین کاملاً مشهود است و معتقدم تراکتور می‌توانست از گزینه بهتری را در این پست بهره ببرد.

کریمیان افزود: تراکتور مقابل شمس‌آذر توانست دو گل از سه گل خورده را جبران کند، که این حجم از انگیزه در یک تیم، نقطه قوت به حساب می‌آید. اما معتقدم تراکتور در فاز دفاعی مشکلات عدیده‌ای دارد و همچنین ضعف در انتقال توپ، بازی‌سازی و جمع شدن بازیکنان، بیشتر به چشم می‌خورد.

او در واکنش به اینکه آیا تغییر پست بازیکنان توسط پاکو خمس می‌تواند تاثیر منفی بر روی تراکتور داشته باشد یا خیر؟ گفت: اعتقادی به این مسئله ندارم. سرمربی با تیم زندگی می‌کند و می‌تواند تشخیص دهد کدام بازیکن در چه پستی بهتر عمل می‌کند. چرا وقتی تراکتور نتیجه می‌گرفت این مسائل مطرح نمی‌شد؟

کریمیان در رابطه با موقعیت‌های پرتعداد تراکتور در بازی با شمس‌آذر و به ثمر رساندن تنها دو گل در این مسابقه گفت: ایجاد موقعیت گلزنی پرتعداد توسط تراکتور یک نکته مثبت به حساب می‌آید. معتقدم شانس و اقبال با این تیم یار نبود. مهدی عبدی مهاجم خوبی است و این که می‌گویند از پرسپولیس آمده و باید سبک بازی‌اش را عوض کند؛ درست نیست.

این کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان ایران در لیگ‌قهرمانان آسیا شانس صعود از گروه‌شان را دارند یا خیر؟ گفت: صعود از مرحله گروهی یک موفقیت نیست. موفقیت کسب قهرمانی در آسیاست که ما زیرساخت‌های لازم برای محقق کردن این امر را در اختیار نداریم؛ با توجه به پیشرفت فوتبال آسیا و پسرفت فوتبال ایران حتی صعود از مرحله گروهی دشوار به نظر می‌رسد.

کد خبر 268


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید