قبل از خبر
زمان انتشار : 1402/08/13 20:30 | کد خبر : 278

سه حریف تیم ملی زنان در مسیر المپیک؛


به گزارش ورزش آذربایجان، اگرچه سطح فعلی فوتبال زنان ایران برای صعود به المپیک با دیگر تیم‌های تراز اول در آسیا تفاوت زیادی دارد و راه‌یابی به المپیک پاریس درحال حاضر چیزی فراتر از رویا است اما شاگردان مریم آزمون توانستند با یک پیروزی و یک تساوی در برابر میانمار به مرحله‌دوم انتخابی المپیک صعود کنند.
در مرحله اول مسابقات فوتبال مقدماتی انتخابی المپیک ???? پاریس که با حضور ?? تیم آغاز شده بود تیم ایران با قرار گرفتن در گروه ? تیمی بنگلادش، مالدیو و میانمار که در نهایت هم با انصراف ? تیم بنگلادش، مالدیو همراه شد توانست مجوز حضور در مرحله‌ی دوم را بگیرد.

در مرحله‌ی دوم انتخابی تیم‌های قدرتمندی مانند ژاپن، چین، کره‌جنوبی، استرالیا و کره‌شمالی که جزو تیم‌های برتر رنکینگ آسیا هستند و تیم  ایران، هند، فیلیپین و تایلند نیز حضور دارند و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

دور دوم انتخابی المپیک پاریس در دو گروه برگزار می‌شود.

در گروه اول تیم‌ ایران با چین‌تایپه، فیلیپین و استرالیا هم‌گروه است. رقابت‌های این گروه به میزبانی استرالیا از ? تا ?? آبان در شهر پرث برگزار می‌شود.

 

\"84230_979-1100x700-1\"
 

گروه دوم نیز با حضور تیم‌های چین، کره‌جنوبی، تایلند و کره‌شمالی برگزار خواهد شد که چین میزبان این گروه است.

شاگردان مریم آزمون روز پنجشنبه ? آبان‌ماه از ساعت ?? در اولین دیدار به مصاف استرالیا می‌روند؛ یکشنبه ? آبان از ساعت ?? به مصاف چین‌‌تایپه و آخرین دیدار خود را در مقابل فیلیپین روز چهارشنبه ?? آبان از ساعت ?? برگزار خواهند کرد.

با توجه به شرایط تیم‌ها در رنکینگ فیفا و روند آماده‌سازی هر چهار تیم حاضر در این گروه، شاگردان آزمون شانس کمی برای صعود به مرحله‌ی بعدی دارد اما این رقابت می‌تواند فرصت خوبی برای یک محک جدی در میدانی بزرگ برای فوتبال زنان ایران باشد.

استرالیا، فراتر از قاره آسیا


تیم ملی زنان استرالیا ملقب به ماتیلدا، اولین حریف شاگردان آزمون در مسابقات انتخابی المپیک ???? پاریس است. ماتیلدا که در جام جهانی ???? زنان موفق شد به جمع چهار تیم برتر صعود کند؛ در شرایطی ایده‌آل و با حضور ستاره‌هایی چون سَم کِر که در لیگ انگلیس برای چلسی می‌درخشد، به مصاف ایران خواهند آمد. آن‌ها بعد از ژاپن دومین تیم برتر قاره کهن هستند و از شانس‌های اصلی صعود به المپیک، به شمار می‌روند.

 

فیلیپین، منظم و منسجم


اگرچه تیم ایران بعد از برگزاری بازی دوستانه با روسیه، هیچ مسابقه تدارکاتی رسمی نداشته اما فیلیپینی‌ها با بازی‌های دوستانه منظم، خود را آماده‌ی این رقابت‌ها کرده‌اند تا در شرایطی ایده‌آل مهیای حضور در مسابقات انتخابی المپیک ???? پاریس شوند. آن‌ها در رنکینگ فیفا جایگاه چهل‌وچهارم را در اختیار خود دارند و هفتمین تیم قاره کهن هستند.

 

چین تایپه، آشنا‌ترین رقیب!


شاید آشناترین رقیب برای تیم ملی زنان،  چین‌تایپه باشد. ? تجربه بازی مقابل این تیم در کارنامه تیم ملی فوتبال زنان ایران به‌چشم می‌خورد. در این ? مسابقه، یک برد برای ایران و ? بازی هم به سود چین‌تایپه بوده است و آخرین رویارویی دو تیم در جام ملت‌های آسیا ???? بود. چین‌تایپه‌ای‌ها در رتبه ?? رنکینگ فیفا حضور دارند.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران در گروه A با تیم‌های استرالیا، چین تایپه، فیلیپین همگروه شد. رقابتهای این گروه به میزبانی استرالیا در شهر پرث برگزار می‌شود.

پنجشنبه ? آبان ماه ????

استرالیا – ایران / ساعت ??

چین تایپه – فیلیپین / ساعت ??

یکشنبه ? آبان ماه ????

ایران – چین تایپه / ساعت ??

فیلیپین – استرالیا / ساعت ??

چهارشنبه ?? آبان ماه ????

استرالیا – چین تایپه / ساعت ??

فیلیپین – ایران / ساعت ??

مرحله دوم این مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود تا در نهایت دو نماینده قاره آسیا در المپیک ???? پاریس مشخص شوند.

 

 

کد خبر 278


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید