دو شنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ | 99

به گزارش ورزش آذربایجان، «حبیب ستوده‌نژاد» مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی با «ثنا نعمتی» دختر سوارکاری که در جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان در قشلاق هارنا جان یک خبرنگار را نجات داده بود، دیدار کرده و از شجاعت و فداکاری این ورزشکار جوان تقدیر نمود.

اولین بار آذرانجمن این داستان را اینگونه روایت کرد: در جریان برگزاری بیست‌وهشتمین دوره جشنواره هارنا که میان نفرات اول تا سوم مسابقه اسب‌سواری بانوان رقابت تنگاتنگی وجود داشت، یک خبرنگار ?? متر مانده به خط پایان برای تهیه عکس با بی‌احتیاطی وارد زمین مسابقه می‌شود و درست مقابل اسب خانم نعمتی، اسب‌سوار حاضر در زمین مسابقه، قرار می‌گیرد و این ورزشکار برای اینکه آسیبی به خبرنگار نرسد درحالی که زین اسب‌اش چرخیده و حداقل تعادل رو داشت، اسب را کنار می‌کشد تا به خبرنگار برخورد نکند.

این عمل بانوی اسب‌سوار باعث می‌شود، زین اسب کاملا بچرخد و این ورزشکار در اوج سرعت و ?? متر مانده به خط پایان درحالی که در آستانه کسب مقام اول مسابقه اسب‌سواری بانوان قرار داشت، دچار حادثه شده و به زمین بخورد.

گفتنی است، در پایان این دیدار، مدیرکل ورزش و جوانان استان و رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری از اقدام شایسته این ورزشکار با اهدا لوح تقدیر و مدال تجلیل به عمل آوردند.

کد خبر 292


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید