قبل از خبر
زمان انتشار : 1402/08/19 20:30 | کد خبر : 327
مدیرعامل تراکتور: با استقلال و پرسپولیس ارتباط خوبی داریم

بیانیه‌نویسی را متوقف کنید

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص حواشی اخیر این تیم توضیحاتی ارائه داد.

فوتبال,لیگ برتر,تراکتور,استقلال تهران,هوشنگ نصیرزاده,برنامه شب‌های فوتبالی,پاکو خمس,

ورزش آذربایجان: هوشنگ نصیرزاده، در گفت‌وگو با برنامه شب‌های فوتبالی شبکه ورزش سیما در خصوص اظهارات پاکو خمس قبل از بازی با استقلال که منجر به صدور بیانیه از طرف این تیم و در ادامه واکنش تراکتور شد، اظهار کرد: باشگاهی هستیم که ابداً بیانیه نمی‌دهیم و وارد حاشیه نمی‌شویم. پاکو خمس هم از فصل پیش تا الان مطلقا در مورد داوری حرف نزد و این ظرفیت اروپایی‌اش را می‌رساند.

وی ادامه داد: از آنجا که در کشور ما هر اتفاقی می‌افتد، می‌خواهند به داوری ربط بدهند و این جو خیلی سنگین شده، خمس نیز چند مصاحبه را خوانده و دیده بود اینجا چنین کارهایی می‌کنند. امروز هم با خودش صحبت کردم و گفت بخشی از صحبت‌های مرا به خوبی ترجمه نکردند. گفته است اصلا منظورش این نبود که سوت به ضرر ما است بلکه اگر اتفاق خاصی در مورد داوری نیفتد، پیروز از زمین بیرون می‌آییم. با این وجود مترجم مسائلی را منتقل کرده که سبب ایجاد سوء تعبیر شد.

مدیرعامل تراکتور عنوان کرد: بیانیه چند کار می‌کند. تا جایی برخی مواقع به هوادار دروغ می‌گوید و توجیه غیر متعارف درست می‌کند. گاهی مواقع هم به مخاطب توهین می‌شود. معنی بیانیه چیست؟ یعنی برخی مواقع که نمی‌توانید حرفتان را داخل سیستم بزنید، به این شکل حرف می‌زنید.

نصیرزاده در مورد درخواست استقلال از فدراسیون فوتبال برای ورود به صحبت‌های خمس، گفت: منظورشان این است فردا بازی داریم‌ و مربی تراکتور حرفی زده است. به همین دلیل بگویید او روی نیمکت ننشیند تا به نفع ما شود. نمی‌دانم این کار چه معنی دارد. خود سرمربی استقلال امروز از خمس تعریف کرده و گفته تراکتور تیم باکیفیتی است‌. حتی خودم امروز عصر در مورد بلیت فروشی با علی خطیر صحبت کردم. ارتباط خوب و صمیمانه‌ای بین مدیریت باشگاه ما با استقلال و پرسپولیس است. تعجب می‌کنم ناگهان یک نفر پیدا می‌شود و بیانیه می‌دهد. مشخص نیست این بیانیه‌نویس از کدام قاعده تبعیت کرده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا پس از این بیانیه‌ها با خطیر حرف زد، گفت: اصلا صحبت نکردیم. با خطیر و نکونام مشکلی نداریم اما ظاهرا برخی تصور می‌کنند می‌توانند یک چیزی صادر کنند. مربی ما تاکنون درمورد داوری یک کلمه هم حرف نزده است.

مدیرعامل تراکتور در واکنش به این موضوع که به هر حال مترجم خود باشگاه صحبت‌های خمس را ترجمه کرده است، بیان کرد: با او و خود خمس صحبت کردم. سرمربی تراکتور هم تاکید کرد منظورش این بود اگر از جانب داوری اتفاق خاصی رخ ندهد، ما پیروز می‌شویم‌. این حرف را به مسائل دیگری موکول کردند. خمس راست می‌گوید. زیرا ابدا هیچ وقت درمورد داوری حرف نزده است‌. بیانیه‌نویسی کار صحیح و درستی نیست. تاریخچه این کار نشان می‌دهد در نهایت به طرف عذرخواهی و مسائلی از این دست می‌رویم.

نصیرزاده در خصوص اینکه "خارج از زمین رقم می‌خورد" جمله‌ای است که خمس گفته و آیا این حرف را تایید می‌کند، توضیح داد: خیر. چنین جمله‌ای اصلا در صحبت‌های خمس وجود نداشت. هرکس صحبت‌های او را بخواند، یک تیتر برای خودش انتخاب کرده و تلقی خودش را نوشته است. اصلا چنین چیزی نگفته و اولین بار است چنین جمله‌ای می‌شنوم.

او ادامه داد: باشگاه استقلال می‌گوید روز جمعه سر کار بیایید و یک یادداشتی بدهید تا در مورد خمس اتفاقی بیفتد. او در مصاحبه‌اش این مسائل را مطرح نکرده و منظورش هم داوری نیست. ما به زمین می‌رویم و ببریم یا ببازیم، روی توانمندی خودمان است‌.

مدیرعامل تراکتور گفت: ما هم مهارت کلامی و قدرت نگارشی داریم. می‌توانیم هم خوب بنویسیم و هم خوب حرف بزنیم اما برای به حاشیه نرفتن تیم‌مان بیانیه نمی‌نویسیم. نمی‌خواهیم هواداران خود را فریب بدهیم. خواهش می‌کنم فارغ از مسئله مربوط به خمس، بیانیه‌نویسی را متوقف کنند زیرا موضوعات را به حاشیه می‌برد. ما می‌توانیم خیلی بهتر بنویسیم اما هیچ وقت این کار را نمی‌کنیم. الان هم مجبور شدیم بیانیه بنویسیم و فقط می‌خواستیم بگوییم مقداری آرامش خود را حفظ کنید. اجازه دهید نتایج در زمین رقم بخورد. خواستیم از تنش جلوگیری کنیم. ادبیات بیانیه تراکتور به این شکل است‌.

کد خبر 327


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید