قبل از خبر
زمان انتشار : 1402/10/11 20:30 | کد خبر : 449

مالک باشگاه والیبال منافی ضمن انتقاد از عدم حمایت مسئولان آذربایجان‌شرقی از این باشگاه و والیبال بانوان، بیان کرد: رئیس هیات والیبال آذربایجان‌شرقی، خطاب به من گفت: "لوتی‌گری خرج دارد".

والیبال,والیبال بانوان,باشگاه منافی,فهیمه منافی,

به گزارش ورزش آذربایجان و به نقل از ایسنا، فهیمه منافی، روز دوشنبه، ۱۱ دی در نشست خبری باشگاه منافی تبریز اظهار کرد: سه سال از تاسیس این باشگاه می‌گذرد، سال نخست با نواقصی همراه بود و در سال دوم (۱۴۰۱) موفق شدیم تا پلی‌آف لیگ دسته اول راه پیدا کنیم. امسال با یک تیم در لیگ دسته اول که ۴۰ درصد از آن بومی است و یک تیم دیگر در لیگ دسته دوم که کاملاً از نفرات بومی تشکیل شده است پای به مسابقات گذاشته‌ایم.

او ادامه داد: موفق شده‌ایم به جمع هشت تیم برتر لیگ‌دسته اول راه پیدا کنیم و میزبانی این مرحله از رقابت‌ها را به تبریز بیاوریم،که این نشأت گرفته از خوشنامی تیم منافی در فدراسیون والیبال است.

منافی عنوان کرد: متاسفانه در بحث میزبانی از این مسابقات تنها هستیم و حامی نداریم. باشگاه مقاومت متعلق به سپاه پاسداران اندکی به ما کمک کرد اما از هیچ سمت دیگر حمایت نشده‌ایم و تمام هزینه‌های مسابقات بر عهده باشگاه منافی خواهد بود.

مالک باشگاه منافی اذعان کرد: در رقابت‌ با تیم‌هایی که دارای اسپانسرهای مالی هستند، بدون اسپانسر و پشتوانه مالی توانسته‌ایم عملکردی بهتر از آنان داشته باشیم.

او تصریح کرد: این مرحله از رقابت‌ها ۱۳ لغایت ۱۷ دی‌ماه در سالن شهر تبریز برگزار خواهد شد که از هر گروه دو تیم به مرحله بالاتر صعود می‌کنند؛ هدف ما قرارگیری روی سکو است و ۹۹ صدرصد اطمینان می‌دهم که این اتفاق می‌افتد و به لیگ‌برتر صعود می‌کنیم. همان‌طور که گفتم حمایت مالی وجود ندارد و اسپانسرمالی خانواده من است. خویشان و دوستانم همواره حمایت مالی می‌کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا مالکیت، مدیریت و مربیگری همزمان مسئولیتش را بیش از اندازه سنگین کرده؟ گفت: در نظر داریم سکان‌ هدایت تیم را به کسی دیگر بسپاریم.

منافی با بیان اینکه هیچ حمایتی از طرف هیات والیبال آذربایجان‌شرقی انجام نشده است، گفت: در زمان ریاست آقای فرج‌الهی حداقل برای ما احترام قائل بودند.

او در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چرا کارخانه‌ها و پتانسیل‌های موجود در تبریز برای اسپانسر شدن قدمی برنمی‌دارند؟ گفت: فرهنگ حمایت از ورزش در تبریز و آذربایجان جا نیافتاده است.

او با بیان اینکه مجموع قراردادهای بازیکنان تیم منافی به ۸۵۰ میلیون تومان می‌رسد گفت: هزینه یک تیم لیگ یکی ۲/۵ میلیارد تومان است و برای تیم‌داری در لیگ‌برتر پنج میلیارد تومان هزینه نیاز است.

منافی در رابطه با منتفی شدن تیم‌داری باشگاه مس‌سونگون ورزقان در والیبال بانوان مطرح کرد: با توجه به صحبت‌هایی که با مدیرعامل سابق باشگاه مس‌سونگون ورزقان (رسول خطیبی) انجام داده بودیم، قرار بود تیم باشگاه مس‌سونگون ورزقان در سال جاری در والیبال بانوان تیم‌داری کند اما با تغییر مدیریت این باشگاه، این موضوع منتفی شد. خطیبی سال گذشته هزینه یکی از سفرهای تیم را هم تقبل کرده بود.

او ادامه داد: برای حمایت باشگاه شهرداری، شهرام دبیری، رئیس شورای شهر، نامه‌ای به میرمعصوم سهرابی، مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز، نوشتند اما سهرابی با این امر مخالفت کرد و گفت، حق حمایت از ورزش قهرمانی را نداریم. این درحالی بود که آقای سهرابی راضی به اعلام این موضوع در نامه خود به آقای دبیری نشد.

مالک باشگاه منافی خاطرنشان کرد: از هیات والیبال آذربایجان‌شرقی، درخواست کردیم سالن شهید اقدمی و تعدادی داور را برای میزبانی از مسابقات لیگ دسته یک در اختیار ما بگذارند که رئیس هیات گفت، اگر بخواهید مسابقات را در اقدمی برگزار کنید، خرج‌تان بیشتر می‌شود. آیا انجام یک حمایت برای من که ۴۰ سال از عمرم را وقف والیبال کرده‌ام از دست هیات برنمی‌آید؟ بحث، بحث پول نیست اما سعید اهری‌زاد، رئیس هیات والیبال آذربایجان‌شرقی، خطاب به من گفت: "لوتی‌گری خرج دارد".

کد خبر 449


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید