پنج شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ | 84
در نشست خبری قبل از بازی با هنگ کنگ

قلعه‌نویی: فکر نکنید فلسطین ضعیف بود

سرمربی تیم ملی در نشست خبری پیش از بازی با هنگ کنگ حضور یافت و به سوالات پاسخ داد.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران هنگ کنگ,امیر قلعه نویی,

امیر قلعه‌نویی دقایقی پیش در سالن نشست خبری حاضر شد و در حالی که مهدی طارمی او را همراهی می‌کرد، به سوالات خبرنگاران در مورد بازی با هنگ کنگ پاسخ داد.

برد مقابل فلسطین؟

بازی قبلی بازی سختی بود و یک بازی جنگنده بود که متاسفانه ما دو مصدوم هم دادیم. خیلیها فکر میکنند فلسطین تیم ضعیفی بود و یقینا اگر ما دقایق اول به گل نمی‌رسیدیم بازی سخت‌تر می‌شد.

دیدار با هنگ کنگ؟

در مورد بازی هنگ کنگ هم باید بگویم که این تیم بسیار خوب و با برنامه است. آنها 7 بازیکن دوملیتی دارند که در بازی قبلی از پنج نفر آنها استفاده کرد. من خیلی خوشحالم که تیمم از هر نظر برای هر مسابقه آماده است. این خیلی مهم است که بازیکنان ما در قالب تاکتیکی تیم خوبی هستند و در خلاقیت و ابتکار مثل همه بازیکنان ایرانی خوب هستند. امیدوارم بازی خوبی شود و ما بتوانیم نتیجه لازم را بگیریم.

تعداد پاس پایین در زمین حریف، موقعیت بالا - این یک ایده است؟

سوال خیلی سوال خوبی است. این بازی تیکی تاکا را خود آقای گواردیولا در بارسلونا باب کرد اما خود این سرمربی سبکش را عوض کرده. در آنالیزهای جدید شما اگر 1000 پاس بدهید، ارزش ندارد و این فلسفه قدیمی است. ما باید جوری بازی کنیم که هم مالکیت داشته باشیم و هم سریع در حمله برویم. سبکی که آقای گواردیولا دارد و من هم سعی می‌کنم در تیم‌هایم این سبک را داشته باشم. شما اگر هزار پاس بدون موقعیت داشته باشید چه اهمیتی دارد؟ اینکه شما در عقب زمین پانصد پاس بدهید و بازیکن حریف را از جریان خارج نکنید، چه فایده دارد؟ شما باید ایجاد موقعیت کنید و گل بزنید.

نقش طارمی در تیم ملی؟

هر بازیکن در باشگاه وظایفی دارد اما در تیم ملی ممکن است تغییر کند. مسئولیتی که ما به آقای طارمی در تیم ملی دادیم، متفاوت با باشگاه است. ما فلسفه خودمان را داریم و آقای طارمی هم وظایفش را به بهترین شکل اجرا می‌کند.

اتحاد در تیم ملی - خوشحالی بازیکنان روی نیمکت بعد از هر گل؟

تیمی می‌تواند موفق باشد که به واقع یک تیم باشد. در گذشته تیمهایی در باشگاه و ملی بودند که از نظر بازیکن شرایط بسیار خوبی داشتند اما چون تیم نبودند حتی به یک دسته پایینتر سقوط کردند. ما از روزی که در تیم ملی مسئولیت قبول کردیم، آمدیم این را حل کردیم. البته بود و نه که نباشد اما کاملتر کردیم. شما دقت کنید ببینید بازیکنان تعویضی ما موثر بودند و گل زدند یا پاس گل دادند. مطمئن باشید این همدلی بیشتر از مسائل فنی تاثیر دارد. من قبلا هم گفتم که اگر سرمربی صداقت داشته باشد، قطعا به نتیجه خواهد رسید.

کد خبر 514


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید