سه شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲ | 94
در همه باخت‌ها انتقاد از دروازه‌بان آسان‌ترین کار است

سوزوکی دروازه‌بان ژاپن: به شعارهای نژادپرستانه اهمیت نمی‌دهم

آینه سوزوکی، دروازه‌بان تیم ملی ژاپن، می‌گوید بعد از بازی تیمش با عراق با حملات نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز مواجه شده است اما قصد تسلیم شدن ندارد.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ژاپن,آینه سوزوکی,

به گزارش ورزش آذربایجان، چند روزی است که از شکست تیم ملی ژاپن مقابل عراق (با نتیجه 1-2) می‌گذرد و به نظر می‌‌رسد ژاپن دوباره به تمرینات حرفه‌ای خود بازگشته است. پس از تمرین تیمی امروز، آینه سوزوکی که روی یکی از گل‌های خورده تیمش نقش داشت با خبرنگاران مصاحبه کرد.

سوزوکی در مورد صحنه اولین گل خورده گفت: "در آن صحنه، حرکت حریف را دیدم. اما تصمیمم برای حرکت خودم اشتباه بود. من هنوز در حال یادگیری هستم و فکر می‌کنم باید از تجربه این بازی برای دوره‌های بعدی استفاده کنم.
در بازی با عراق دو گل خوردیم، اما اگر به دنباله وقایع منتهی به آن شکست نگاه کنید، مشخص است که دروازه‌بان به تنهایی مقصر نبود. با این حال، انتقاد از دروازه‌بان راحت‌ترین کار است. در صورت باخت، تنها گل‌های دریافت شده به دقت مورد بررسی و انتقاد قرار می‌گیرد.
من خودم این را درک می‌کنم، به عنوان دروازه‌بان تیم ملی ژاپن، باید در سطح بالایی بازی کنم. فکر می‌کنم تا زمانی که این را بپذیرم و به بازی ادامه دهم مشکلی وجود نخواهد داشت."

از او در مورد شدت انتقاداتی که در این چند روز دریافت کرده است، سوال شد: "برخی زیاده‌روی کردند و واژه‌های تبعیض‌آمیز و زشتی به من گفتند. به این جنس چیزها اهمیت نمی‌دهم. با عملکردم جواب می‌دهم."

ارسال‌های بلند آینه در این بازی و بازی‌های قبل ژاپن قابل توجه بود، هرچند که شکست مقابل عراق باعث شد به این نکته توجه نشود:
"اسلحه من توپ بلند است. می‌توانم طول و مسافت را محاسبه کنم و توپ را به فضای خالی بفرستم. بازیکنان تیم ملی هم این را در مورد من می‌دانند.
در دیدار روز بیست و چهارم مقابل اندونزی مثل بازی گذشته مقابل عراق، توپ‌های بلند نقطه شروع ما خواهد بود، بنابراین ما می‌خواهیم نحوه ریکاوری خود را بهبود ببخشیم و توپ‌های بلند را زیاد کنیم."

کد خبر 535


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید