چهار شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | 70
تا ساعاتی دیگر ایران به مصاف سوریه می‌رود

ترکیب احتمالی ایران مقابل سوریه

امیر قلعه‌نویی به دنبال انتخاب بهترین بازیکنان برای شروع دیدار مقابل سوریه است.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران,تیم ملی سوریه,

به گزارش ورزش آذربایجان، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۳۰ امشب در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه آخرین مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا را مقابل تیم سوریه برگزار می‌کند که امیر قلعه‌نویی برای این مسابقه ۳ غایب شاخص دارد و نمی‌تواند از سید مجید حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان و صادق محرمی بهره ببرد تا در انتخاب ۱۱ نفرش چالش داشته باشد.

ملی‌پوشان ایران در سه مسابقه مرحله گروهی موفق شدند سه پیروزی متوالی مقابل فلسطین، هنگ‌کنگ و امارات به دست بیاورند که امیدوار هستند امشب هم با وجود غیبت سه بازیکن شاخص و تاثیرگذار به برتری برابر سوریه برسند و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا شوند و امیر قلعه‌نویی نیز می‌خواهد با انتخاب بهترین نفرات، تیمش را وارد بازی کند.

علیرضا بیرانوند پس از انجام سه بازی در جام ملت‌های آسیا مهره ثابت ایران در مسابقه امشب مقابل سوریه است که انگیزه زیادی دارد تا بتواند دومین کلین‌شیت خود در این رقابت‌ها را به ثبت برساند و نمایش موثری ارائه کند.

روزبه چشمی در دو مسابقه مرحله گروهی جام ملت‌ها مقابل فلسطین و امارات فرصت بازی به دست نیاورد و به طور کامل نیمکت نشین بود، اما در دومین مسابقه برابر هنگ‌کنگ جایگاه ثابتی در ترکیب داشت که در خط میانی به میدان می‌رفت، اما از دقیقه ۶۵ که سید مجید حسینی مصدوم شد و شجاع خلیل‌زاده هم در فهرست نفرات حضور نداشت، به دفاع وسط آمد و در کنار محمدحسین کنعانی‌زادگان به میدان رفت، اما امشب در غیاب کنعانی محروم و حسینی مصدوم، احتمالاً به همراه شجاع در این پست بازی خواهند کرد.

شجاع خلیل‌زاده هم که در جام ملت‌ها دو بار برابر فلسطین و امارات به میدان رفته و یک مسابقه را به علت مصدومیت از دست داده، با وجود احساس درد طی روزهای گذشته پیش‌بینی می‌شود که امشب جزو ۱۱ نفر اصلی مقابل سوریه باشد و در کنار روزبه مقابل حملات حریف ایستادگی کنند.

صادق محرمی نمایش درخشانی در دو دیدار مقابل فلسطین و امارات داشت، اما آسیب دیدگی بدموقع او و پارگی رباط صلیبی کاری کرد تا جام ملت‌ها را از دست بدهد و رامین رضاییان دوباره به ترکیب برگردد. رامین که در یک دیدار برابر هنگ‌کنگ حضور در ترکیب را تجربه کرد و مقابل فلسطین و امارات به‌عنوان یار جانشین وارد زمین شد، بین مهره‌های اصلی برابر سوریه خواهد بود.

در سمت چپ خط دفاعی هم احتمالاً امیر قلعه‌نویی دوباره به احسان حاج‌صفی، کاپیتان خود اعتماد خواهد کرد تا این بازیکن که در دو دیدار دور گروهی جایگاه ثابتی داشت و مقابل هنگ کنگ هم به‌عنوان یار جانشین به زمین رفت، از ابتدا به میدان برود.

سعید عزت اللهی غیر از بازی برابر هنگ کنگ که به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد، در دو دیدار دیگر مقابل فلسطین و امارات بین نفرات اصلی بود و حضور کامل در پست هافبک دفاعی داشت که قابل پیش‌بینی است در جدال با سوریه نیز همین شرایط را تجربه کند.

سامان قدوس که جزو معدود بازیکنان ثابت در هر سه دیدار دور گروهی جام ملت‌ها بود و دو پاس گل هم داد، طی روزهای گذشته کمی با احساس مصدومیت کارش را در تمرینات تیم ملی انجام می‌داد ولی حالا سرحال آماده است تا بتواند مقابل سوریه بدرخشد و مهره تاثیرگذاری برای ایران باشد.

یکی از معادلات اصلی تیم ملی انتخاب بازیکن در پست وینگر راست است که پیش‌بینی می‌شود امیر قلعه‌نویی پس از نمایش علیرضا جهانبخش و جایگاه ثابت او مقابل فلسطین و هنگ کنگ و بازی تعویضی برابر امارات، دوباره او را در ترکیب قرار بدهد و قلی‌زاده پس از یک بازی ثابت، روی نیمکت بنشیند.

مهدی قایدی هم که در سه دیدار قبلی جزو ۱۱ نفر اصلی بود و دوگل حساس به ثمر رساند و روی یک گل تاثیرگذاری داشت، قابل پیش‌بینی است که امشب هم جزو بازیکنان اصلی مقابل سوری‌ها باشد.

امیر قلعه نویی در آخرین بازی دور گروهی مقابل امارات برای نخستین بار در جام ملت‌ها سردار آزمون و مهدی طارمی را به طور همزمان در ترکیب قرار داد که این اتفاق با درخشش آنها همراه بود و هر دو بازیکن توانستند مثمر کار کنند که سردار پاس هر دو گل طارمی را داد و این نمایش فوق‌العاده کاری کرد تا احتمالا برابر سوریه هم آنها را در خط حمله ببینیم.

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال ایران در بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل تیم سوریه را این نفرات تشکیل می‌دهند:

علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، مهدی طارمی و سردار آزمون

کد خبر 562


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید