قبل از خبر
زمان انتشار : 1402/11/10 20:30 | کد خبر : 564

سه اسکی‌باز دختر و پسر تبریزی در قالب نمایندگان کشورمان در رقابت‌های اسکی صحرانوردی المپیک زمستانی جوانان بهترین نتیجه تاریخ ایران در ادوار این مسابقات را کسب کردند.

المپیک زمستانی جوانان - کره‌جنوبی,اسکی صحرانوردی المپیک زمستانی, اسکی‌بازان تبریزی,

به گزارش ورزش آذربایجان، به نقل از روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی، رقابت‌های اسکی صحرانوردی ۷/۵ کیلومتر کلاسیک المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۴ امروز با حضور ملیکا میرزایی، پرستو آبسالان و امیرمحمد ابوالحسن‌زاده سه اسکی‌باز استان آذربایجان‌شرقی به عنوان نمایندگان کشورمان برگزار شد.

در بخش بانوان ملیکا میرزایی و پرستو آبسالان با پشت سر گذاشتن چهار ورزشکار به ترتیب در رتبه ۷۲ و ۷۳ قرار گرفتند. در بخش آقایان نیز امیرمحمد ابوالحسن‌زاده موفق شد با پشت سر گذاشتن ۱۱ شرکت‌کننده در جایگاه ۶۷ قرار بگیرد.

این بهترین نتیجه تاریخ حضور ایران در ادوار گذشته المپیک زمستانی جوانان از لحاظ کمی و ‌‌کیفی بود چرا که این نخستین بار بود که ایران با سه نماینده در اسکی صحرانوردی جوانان المپیک زمستانی حضور پیدا می‌کرد.

از نظر کیفی نیز در بخش آقایان امیرمحمد ابوالحسن‌زاده برای نخستین بار موفق شد ۱۱ ورزشکار از جمله نمایندگان یونان، کلمبیا، تایپه، برزیل، لبنان، تایلند و مقدونیه را در مسیر پشت سر بگذارد. بانوان کشورمان نیز ورزشکارانی از کشورهای کلمبیا، لبنان، مقدونیه و تایپه را پشت سر گذاشتند.

گفتنی است این ورزشکاران تنها سابقه دو فصل حضور در رشته اسکی صحرانوردی را دارند و توسط فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی، استعدادیابی شده‌اند و در بخش استعدادیابی به مربیگری محمدتقی شمشکی کار خود را آغاز کرده و در المپیک زمستانی جوانان هم به مربیگری سمانه بیرامی باهر به این نتایج دست پیدا کردند.

پرونده حضور نمایندگان اسکی ایران در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۴ با برگزاری مسابقات امروز بسته شد. تیم ایران با ۵ نماینده در دو رشته اسکی آلپاین و صحرانوردی در این دوره از بازی‌های حضور داشت.

کد خبر 564


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید