پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ | 74
با حضور در نشست خبری بعد از بازی با سوریه

قلعه‌نویی: ۳ بازیکن داشتند ما را تنبیه می‌کردند!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از بازی مقابل سوریه گفت: از سه بازیکن خیلی ناراحتم و بگذارید اسمشان را نیاورم. آنها باعث شدند در فشار، این بازی را پشت سر بگذاریم.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران,امیر قلعه‌نویی,

به گزارش ورزش آذربایجان، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از بازی مقابل سوریه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم که توانستیم یک بازی‌ را که خودمان سختش کردیم ببریم. قبل از اینکه گل بخوریم، یکی از بهترین بازی‌های ما بود. ما می‌توانستیم حریف را با ۵-۴ گل شکست دهیم. در سه بازی گذشته یک گل خوردیم. تا دقیقه ۷۰ می‌توانستیم با پنج گل جلو باشیم. از سه بازیکن خیلی ناراحتم و بگذارید که اسمشان را نیاورم. آنها باعث شدند که در فشار این بازی را پشت سر بگذاریم اما در کل از بازیکنان تشکر می‌کنم که عملکرد خوبی داشتند، منظم بازی کردند و در نهایت بازی را ببریم. فوتبال داشت ما را تنبیه می‌کرد و ۳-۲ نفر داشتند این اتفاق را رقم می‌زدند. این هم جزئی از فوتبال است، تا فردا خوشحالی می‌کنیم و در ادامه برای بازی مقابل ژاپن آماده می‌شویم و ساعت این بازی، ساعتی است که ما به آن عادت نداریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره عملکرد علیرضا بیرانوند و تاثیر حضور این دروازه‌بان در ضربات پنالتی خاطرنشان کرد: علیرضا ۳ گلی که دریافت کرده، ۲ تایش پنالتی بوده است و این بازیکن می‌توانست کلین‌شیت‌های بیشتری در مسابقات رقم بزند. در صحنه‌ای که طارمی کارت اول را گرفت، حتی می‌توانست داور پنالتی بگیرد اما کارت زرد گرفت. از فدراسیون فوتبال می‌خواهم پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام دهد. ما می‌توانیم کار دفاعی انجام دهیم اما این کار را انجام نمی‌دهم.

قلعه‌نویی در ادامه درباره تقابل تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن در مرحله یک‌چهارم نهایی و برنامه‌اش برای ریکاوری تیم تا شروع این دیدار گفت: ما یک نگرش تهاجمی داریم و اولین موقعیت، آخرین موقعیت ماست و این یک نگرش است. تیم ملی ۱۰ سال یک مدل دیگری فوتبال بازی می‌کرد و الان هم موقعیت‌سازی داریم می‌کنیم و ایراد هم به ۳-۲ بازیکن برمی‌گردد که از آنها ناراحتم. تغییر نگرش نیاز به زمان دارد. ما در این بازی موقعیت‌سازی‌های زیادی کردیم اما دروازه‌بان حریف هم عملکرد خوبی داشت. تیم ملی برای مردم است و فوتبال را هم مردم دوست دارند. امیدوارم برنامه‌ریزی خوبی در فوتبال داشته باشیم و بتوانیم مردم را خوشحال کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص ضربات پنالتی این مسابقه و درباره انتخاب بازیکنان برای ضیافت‌ پنالتی‌ها گفت:‌ اگر دقت کرده باشید، ما مهدی ترابی را به جای علی قلی‌زاده به زمین آوردیم. ما برای ضربات پنالتی برنامه داشتیم و با حضور علیرضا بیرانوند و پنالتی‌زن‌های خوب، تلاش کردیم در وقت اضافه کوچک‌ترین فرصتی به حریف ندهیم. پنالتی‌زن‌های ما در تمرین‌ها مشخص بودند و وقتی طارمی اخراج شد، جایگزینش را داشتیم. وقتی بیرانوند در دروازه است، بازیکنان خیال‌شان راحت است و می‌دانند که بیرانوند می‌تواند یک یا دو پنالتی بگیرد.

کد خبر 568


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید