قبل از خبر
زمان انتشار : 1402/11/13 20:30 | تعداد مشاهده : 400 | کد خبر : 579

ایران و ژاپن با کسب هفت عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دو تیم پرافتخار در این رقابتها محسوب می‌شوند.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران,تیم ملی ژاپن,

به گزارش ورزش آذربایجان، به نقل از ایسنا، دو تیم ایران و ژاپن فردا شنبه در یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا برابر هم قرار خواهند گرفت. سایت AFC در گزارشی به پنج نکته آماری این دیدار پرداخته است.

رکورد شکست ناپذیری ژاپن

ژاپن در جام ملت های آسیا هرگز مقابل ایران شکست نخورده است ( ۴ بازی، ۲ برد ۲ تساوی) از جمله پیروزی ۳ بر صفر مقابل ایران در نیمه نهایی ۲۰۱۹.

رکورد پنالتی

پیروزی ایران در ضربات پنالتی مقابل سوریه تنها دومین پیروزی ایران در شش دیداری بود که از سال ۱۹۹۶ به ضربات  پنالتی کشیده شد.  ژاپن از شش بازی که نیاز به ضربات پنالتی داشتند، سه برد را به دست آورده است.

گل های فراوان

ایران در مرحله حذفی جام ملت های آسیا ۶ بار در بازیهایش سه گل یا بیشتر به ثمر رسانده است. فقط ژاپن (۸ بار) بیشتر از ایران این کار را انجام داده است.  

شانس کم

مهدی طارمی در مرحله یک چهارم نهایی غایب خواهد بود و ایران غیبت او را احساس خواهد کرد. در ۹ بازی جام ملت های آسیا که ایران از سال ۲۰۱۹ تاکنون با حضور طارمی در ترکیب انجام داده شکست نخورده و  به ۷ برد و ۲ تساوی رسیده است. تنها بازی که او از دست داد، شکست ۳-۰ مقابل ژاپن در نیمه نهایی ۲۰۱۹ بود.

در آستانه رکورد

آیاسه اوئدا در مسیر خوبی قرار دارد تا اولین بازیکن ژاپنی شود که در یک دوره از جام ملت های آسیا پنج بار گلزنی می کند. او چهارمین گل خود را در جام ملتها در برد ۳-۱ مقابل بحرین به ثمر رساند. آخرین بازیکن ژاپنی که در یک دوره این رقابتها پنج گل زدند آکینوری نیشیزاوا و نائوهیرو تاکاهارا بودند.

کد خبر 579


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید