یک شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | 66

تیم ملی فوتبال ایران در بازی حساس مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ژاپن را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و راهی دور بعدی شد.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران,تیم ملی ژاپن,

به گزارش ورزش آذربایجان ، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن روز گذشته (شنبه) در چارچوب دور یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۱۵ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی به مصاف هم رفتند. این دیدار در نیمه اول با برتری ژاپن به پایان رسید و ایران در نیمه دوم به بازی برگشت تا با نتیجه ۲ بر یک برنده شود و به دور نیمه نهایی صعود کند. تیم‌ ملی قطر حریف ایران در مرحله بعدی خواهد بود.

این برای نخستین بار بود که ایران در ادوار جام ملت‌های آسیا موفق شد برابر ژاپن گلزنی کند و این تیم را شکست دهد.

ایران ۲ - ژاپن یک

گل: هیدماسا موریتا از ژاپن - محمد محبی و علیرضا جهانبخش از ایران
کارت زرد: ایتاکورا و یوئدا از ژاپن
کارت قرمز: -

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، محمد محبی و سردار آزمون.

ترکیب ژاپن: زیون سوزوکی، کو ایتاکورا، هیدماسا موریتا، واتارو اندو، آیاسه اوئدا، ریتسو دوآن، سیا مایکوما، تاکفوسو کوبو(۶۷ - کائورو میتوما)، هیروکی ایتو، تاکهیرو تومیاسو، دایزن مائدا(۶۷ - تاکومی مینامینو).

این دیدار با سوت ما نینگ، داور چینی آغاز شد.

اولین گل ژاپن: در دقیقه ۲۸ توسط موریتا به ثمر رسید. بازیکن ژاپن روی اشتباه کنعانی‌زادگان در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت و ضربه زمینی او با وجود واکنش بیرانوند وارد دروازه ایران شد.

اولین گل ایران: در دقیقه ۵۵ توسط محمد محبی به ثمر رسید. سردار آزمون پس از دریافت پاس علیرضا جهانبخش، محبی را در موقعیت مناسب دید و با پاس رو به جلو او را صاحب موقعیت گلزنی کرد که ضربه زمینی دقیق او وارد دروازه شد و ایران به گل تساوی رسید.

دومین گل ایران: در دقیقه ۵+۹۰ حساس‌ترین صحنه روی گل دوم ایران رقم خورد. پس از پنالتی صورت گرفته روی کنعانی‌زادگان، جهانبخش این ضربه سرنوشت ساز را وارد دروازه سوزوکی کرد و گل برتری شاگردان امیر قلعه‌نویی را به ثمر رساند.

ایران موفق شد در دقایق باقی مانده نیمه دوم جریان بازی را کنترل کرده و در نهایت این بازی حساس را با برتری پشت سر بگذارد.

کد خبر 583


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید