یک شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | 64
امیر قلعه‌نویی بعد از برد ایران مقابل ژاپن

فوتبال جای نابودی نیست

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا برابر ژاپن توانست با نتیجه دو بر یک به پیروزی دست یابد و به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کند.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران,تیم ملی ژاپن,امیر قلعه‌نویی,

به گزارش ورزش آذربایجان، به نقل از ایسنا، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، پس از بازی مقابل ژاپن اظهار کرد: خدا را شکر لطف خدا و اهل بیت شامل حال فوتبال ایران شد و توانستیم برد خوبی را به دست بیاوریم. آسیا باید به این بازی افتخار کند. بازیکنان امروز با قلبشان بازی کردند و ممنون محبت مردم ایران هستیم. لیاقت آنها بالاتر از این‌هاست. بازیکنانم امروز به خاطر مردم ایران بازی کردند و با بازی تاکتیکی و تکنیکی توانستیم بازی را در نیمه دوم ببریم.

او ادامه داد: حرفم این است که ابتدا از آقای تاج و هاشمی تشکر می‌کنم، بازیکنان جای خودشان، خواهش می‌کنم مسئولان نگاه به فوتبال و فدراسیون را عوض کنند. فوتبال می‌تواند نشاط را به جامعه بیاورد. از شما و آقای تاج خیلی ممنونم که در این یک ماهه زحمت کشیدند. دست یکایک بازیکنانم را می‌بوسم.

امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از بازی مقابل ژاپن هم اظهار کرد: خدا را شاکریم که لطف و عنایتش شامل حال ما شد و توانستیم یک بازی خوب و تاکتیکی انجام دهیم و با تمرکز بالا بازی را ببریم. اولا آسیا باید به این بازی افتخار کند. فوتبال ایران باید به این بازی افتخار کند و جوانان شایسته‌ای که امروز جانشفانی کردند، با قلبشان برای مردم بازی کردند، این مردم لیاقتشان بسیار بالاتر از این حرف‌هاست. امروز سربازان وطن نشان دادند که چه انسان‌های بزرگی هستند و فعلا خواستن را انجام بدهند. امیدوارم از این به بعد نگاه‌های نسبت به این فوتبال عوض شود.

او افزود: ما باید از فوتبال به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و از این پس باید از فدراسیون فوتبال نهایت حمایت را داشته باشیم که بتواند در سطح کلی در فوتبال ایران تاثیرگذار باشد. این بازی نقطه عطفی برای فوتبال ایران بود و فکر می‌کنم که جوانان ما کار خیلی بزرگی انجام دادند، نه به خاطر این برد، بلکه به خاطر کیفیت خوبی که نشان دادند. یک برنامه داشتیم که خط میانی آنها را با چرخشی که داشتند از بازی خارج کنیم. تا قبل از گلی که دریافت کردیم موفق نبودیم اما پس از گل فوتبالی در نیمه دوم بازی کردیم که به نظرم از سطح آسیا بالاتر بود. امیدوارم نگاه مسئولان به فوتبال عوض شود و حمایت کنند. نه فقط تیم ملی بلکه باشگاه‌ها را که بتوانیم مانند قطری‌ها استادیوم و زمین‌های خوبی داشته باشیم.

قلعه‌نویی ادامه داد: باید به تیم‌های پایه توجه کنیم و در دقیقه ۹۰ سرمربی انتخاب نکنیم. الان برای جوانان و نوجوانان و رده امید باید از همین حالا اگر می‌خواهیم بالاتر از سطح آسیا باشند، برنامه ریزی کنیم. نوجوانان ما کار بزرگی انجام دادند اما باید با برنامه ریزی همراه شود که چشم‌انداز خوبی داشته باشیم و در رده‌های پایه و بزرگسالان ادامه داشته باشد. دست یکایک بازیکنان را می‌بوسم، کار بزرگی انجام دادند و خدا را شاکرم.

کد خبر 585


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید