یک شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | 69
آن سال هم باید قهرمان می‌شدیم؛

خطیبی : دوست داشتم در این تیم ملی بازی کنم

مهاجم پیشین تیم ملی ایران معتقد است شاگردان امیر قلعه‌نویی شایسته قهرمانی در جام ملت‌ها هستند.

فوتبال,جام ملت‌های آسیا 2023,تیم ملی ایران,رسول خطیبی,

ه گزارش ورزش آذربایجان، رسول خطیبی که یکی از مهاجمان تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا در سال 2007 بود و زیر نظر امیر قلعه‌نویی بازی کرد، معتقد است در آن دوره باید به قهرمانی می‌رسیدند ولی شانس با این سرمربی یار نبود و حتی در دیدار روز گذشته مقابل ژاپن هم چنین اتفاقی برای او رخ داد.

خطیبی در خصوص پیروزی تیم ملی ایران مقابل ژاپن عنوان کرد: خوشحال هستم که امیر قلعه نویی این بار و مثل آن دوره بدشانس نبود. سال 2007 هم تیم ما باید قهرمان می‌شد و باید کره را خیلی راحت می‌بردیم و بالا می‌رفتیم، اما شانس نداشتیم.

او با اشاره به بازی دیروز تیم ملی ایران مقابل ژاپن گفت: در دیدار با ژاپن اگرچه ما خوش‌شانس نبودیم، اما توانستیم به پیروزی برسیم. اگر امیر قلعه‌نویی دیروز مقابل ژاپن خوش شانس بود، باید یک پنالتی و یک گل سردار آزمون اعلام می‌شدند ولی با این وجود طوری بازی کردیم که توانستیم ژاپن را شکست بدهیم.

سرمربی پیشین تراکتور یادآور شد: باور کردنی نیست که ما مقابل ژاپن بازی کرده باشیم و در یک نیمه از بازی بیرانوند را فقط 2 بار ببینیم. این نشان می‌دهد که تیم ملی چقدر کار بزرگی کرد.

خطیبی اضافه کرد: واقعا همدلی را در تیم دیدم؛ به ویژه در صحنه‌ای که علیرضا جهانبخش پنالتی را از سامان قدوس گرفت ولی سامان جلوتر از همه خوشحالی کرد؛ واقعا هیجان انگیز و دیدنی بود و نمی‌توان آن را وصف کرد.

مهاجم گلزن سال‌های نه چندان دور تیم ملی ایران عنوان کرد: یک لحظه دلم برای بازی کردن در کنار این بچه‌ها در لباس تیم ملی تنگ شد و امیدوارم قطر را هم شکست بدهیم و پس از آن تیم ملی خودش را برای دیدار با کره جنوبی در فینال آماده کند. اگر بتوانیم همین نمایش مقابل ژاپن را داشته باشیم، بدون شک بهترین تیم جام خواهیم بود.

کد خبر 586


مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید