قبل از خبر
زمان انتشار : 1402/12/13 20:30 | تعداد مشاهده : 416 | کد خبر : 688

خداداد افشاریان اعلام کرد که دیدار دربی پایتخت با فناوری کمک داور ویدئویی و یک داور زن برگزار خواهد شد.

فوتبال,لیگ برتر,خداداد افشاریان,مهسا قربانی,

به گزارش ورزش آذربایجان، طی روزهای اخیر بحث و گمانه زنی در خصوص برگزاری بازی میان استقلال و پرسپولیس با استفاده از فناوری کمک داور ویدئویی مطرح شده بود. با توجه به اینکه بازی رفت با VAR به انجام رسید، برگزاری مسابقه برگشت نیز با این فناوری دور از ذهن نبود اما موضوع جالب توجه در این خصوص، حضور یک داور زن در تیم داوری بود.

روز گذشته بود که عنوان شد دو داور زن به نام‌های مهسا قربانی و مهناز ذکایی نیز لایسنس اتاق وی ای آر را دریافت کرده‌اند و چنانچه کمیته داوران صلاح بداند، آنها می‌توانند در دربی پایتخت حضور پیدا کرده و این بازی را به عنوان کمک داور ویدئویی قضاوت کنند.

حالا امروز و در حاشیه حضور مسئولین فدراسیون در مرکز ملی به مناسبت روز درختکاری، رئیس کمیته داوران هر دو خبر بالا را تأیید کرد. خداداد افشاریان در جمع خبرنگاران گفت: بدون شک ما دربی را با فناوری کمک داور ویدئویی برگزار خواهیم کرد و یکی از داوران حاضر در اتاق وی ای آر نیز خانم مهسا قربانی خواهد بود و به ما کمک خواهد کرد.

او در مورد اینکه آیا انتخاب خانم قربانی اجبار فیفا بوده است، گفت: نخیر اصلا. خانم قربانی لایسنس اتاق VAR دارد. ما هم برای اینکه به جامعه داوری زنان کمک کنیم و ایشان نیز یک داور بزرگی است، در این بازی از ایشان استفاده می‌کنیم و بیشتر می‌تواند به ما کمک کند.

وی در مورد اینکه انتظار می‌رفت در دیگر مسابقات حساس نیز از VAR استفاده شود، گفت: بعد از دربی نیز که حساسیت بازی‌ها بیشتر خواهد شد، چند مسابقه دیگر را نیز با استفاده از VAR برگزار خواهیم کرد. با توجه به اینکه VAR در کشور تعبیه شده، هر جایی که گیر کردیم و نیاز باشد، شاید بتوانیم در چند مسابقه از فناوری کمک داور ویدیویی استفاده کنیم.

 

کد خبر 688


z

مطالب پیشنهادی

انتخاب سر دبیر

در بحث مشارکت کنید